1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

З метою підвищення обізнаності підлітків з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу серед учнів 8,9 класу проведено ряд просвітницьких занять. Завдання заходів – надати учням первинні знання про СНІД, шляхи захворювання та профілактики ВІЛ/СНІДу, формувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.
На заняттях було обговорено міфи на реальні факти інфікування ВІЛ, природу виникнення ВІЛ/СНІДу, історію розвитку інфекції, правила безпеки, які дозволяють уникнути зараження. Учні дискутували з приводу відчуттів та історій життя ВІЛ-інфікованих людей, ділилися один з одним враженнями від попередньо переглянутих програм, в яких інфіковані люди розповідали про себе та те, як вони дізналися про власне захворювання. Важливо зазначити, що більшість учнів з особливим розумінням відносяться до цих життєвих історій, і дуже тонко відчувають, що означає десь бути ізольованим, обмеженим в чомусь, можливо не зрозумілим комусь, не прийнятим. Адже, це може трапитися з кожним! Інша річ, що наявність знань про способи зараження та дотримання правил безпеки, дозволяє людині знизити ймовірність виникнення та розповсюдження ВІЛ/CНІДу.
Обговорено можливі ситуації ризику зараження та алгоритми поведінки людини у подібних випадках. Інформація про способи діагностики ВІЛ/СНІДУ викликала серед учнів особливий інтерес.
Подібні дружні зустрічі з учнями дозволяють акумулювати наявні знання учнів, дають можливість висловити свою думку і почути думки інших людей, своїх однокласників, психолога, і на основі цього сформулювати власне бачення проблеми, більш ширше та обґрунтоване.
|